English   14405 НПО

Кариера в НПО

Учител по география

Дата на публикуване:
28 март 2024 г.
Валидна до:
17 май 2024 г.
Име:
Фондация за образователна трансформация
Пощенски код:
1000
Адрес:
ул. Нишава 107
Телефони:
+359-877-207-214, +359-877-207-214
Ел. поща:
snezhina.varbanova@transform.bg
В Основно прогресивно училище 1 и Фондация за образователна трансформация търсим учител по география от следващата 2024/2025 учебна година.

Нашата организация има за кауза да подпомогне промяната, която искаме да видим в България. С екипите си от учители, педагогически лидери и методици работим по реализирането на най-новите образователни тенденции и практики като създаваме образователен модел, който следва естественото развитие на детето, запазва неговата уникалност и целенасочено ръководи процеса на активно учене и изследване на света.

Учителят по география при нас:
  • Насърчава младите хора да уважават и разбират света около себе си, като развива в тях уменията за проучване на исторически, съвременни, географски, политически, социални, икономически, религиозни, технологични и културни фактори, които оказват влияние върху хората, обществата и средата.
  • Изгражда заедно с учениците хронологична рамка, в чийто контекст открива заедно с тях свързаните събития от земните и природни процеси;
  • Стимулира любопитството им да търсят, описват и анализират данни; да подпомага тестването на хипотези и ги вдъхновява да се научат да тълкуват сложна информация, включително и автентични артефакти.
  • Използва подходящи педагогически похвати и обогатява учебния процес с преживелищни практики.

Отговорности на ролята учител в прогресивно училище:
  • Задава ясни, последователни цели, свързани с учебното съдържание по география, осигурявайки процеса за постигането им;
  • Планира образователния процес и прогнозира очакваните резултати от всеки етап в прогреса, като спазва училищната учебна програма;
  • Подбира подходящите методи, средства и образователен инструментариум, който диференцира, интегрира и интерпретира по подходящ начин за реализиране на образователната дейност;
  • Създава, развива и се грижи за културата в класната стая и взаимоотношенията между учениците, като включва и родителите от класа;
  • Участва в екипни срещи за планиране и рефлексия на интердисциплинарната програма;
  • Следи за напредъка и разбирането на учениците във всеки урок, модул и цялостна програма като връща навременна обратна връзка за напредъка и поведението им;
  • Участва в проверката и оценяването прогреса на учениците, администриране на образователния процес и обратната връзка към учениците и родителите;
  • Води записи, събира и архивира материали, свързани с преподаването и ученето в база данни – Toddle, НЕИСПУО.
  • Участва в програми за професионално развитие и грижа за себе си.

Изисквания за заемане на ролята:
  • Висше образование, специалност "География" или комбинирана специалност "История и география"” с педагогическа правоспособност;
  • Минимум две години опит в преподаване на ученици в прогимназиален/гимназиален етап. Предимство е опит с международни програми и преподаване на предмета на английски език;
  • Английски език - писмено и говоримо, ниво В2.
  • Компютърна грамотност;
  • Широка обща култура и интереси към иновативни тенденции и практики в образованието;
  • Познания за различни форми и методи на оценяване на учениците.
  • Умения за управление на групова динамика при ученици;
  • Позитивно отношение, откритост и желание да учи;
  • Умение за бърза адаптация и екипна работа.

На нашите учители ние предлагаме:
  • Работа в креативен и сплотен екип;
  • Гъвкава среда, в която могат да учат и да се развиват;
  • Конкурентно заплащане;
  • Въвеждаща програма, международни обучения и коучинг програма за професионално развитие;
  • Възможност за използване на Multisport карта.

Ако искате работата Ви да е интересна, предизвикателна и носи повече смисъл за Вас и другите, ако вярвате в каузи и сте готови да сте част от екип, който създава бъдещето, то ще очакваме на имейл адрес rozalia.radeva@transform.bg:

  • Професионална автобиография;
  • Мотивационно писмо или кратко видео, в което да ни споделите защо искате да сте учител в прогресивно училище, с какво бихте допринесли, с какво работата при нас ще допринесе за вашето развитие, и пример/и за нестандартен подход във вашата практика.

Предоставените от Вас лични данни ще бъдат разглеждани строго конфиденциално по смисъла на ЗЗЛД и Регламент (ЕС) 2016/679.

Благодарим за интереса!

Като следваща стъпка ще се свържем с одобрените по документи кандидати.