Български   3682 NGOs




NGO Profile

MIMO Interaula

Association
Unactive
Statistics & Additional Information
 

Activity

Field of activity
Education
 
Mission
“Междууниверситетски институт по мениджмънт на образованието – Интераула” е юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на дейност в обществена полза в съответствие с чл. 37-50 от Закона за юридически лица с нестопанска цел.



Неговата мисия е да координира усилията на академичните звена и кадри в страната за повишаване качеството на управлението в сферата на образованието в страната.



Пълното наименование на Сдружението е “Междууниверситетски институт по мениджмънт на образованието – Интераула” (изписва се и на английски език – Interuniversity Institute on Educational Management – Interаula.



Седалището и адресът на управление на Сдружението е град София, Район “Красно село”, ж.к. Борово, бл. 24А, вх. В, ап. 54



Сдружението се създава без срок.



Брошура на МИМО - Интераула:

https://drive.google.com/open?id=1LMXIOpXBaXLoCvp0966C6Og2n4CUFXWS00qaG8AYq1Y
 
Organization Targets
1. Да популяризира и разпространява научни и практически постижения в сферата на образователния мениджмънт.

2. Да подкрепя образователните организации и техните лидери в повишаване на управленската им култура и компетентност.

3. Да подкрепя развитието на иновативни университетски програми в сферата на образователния мениджмънт.

4. Да поощрява и подпомага развитието на академичните кадри в сферата на образователния мениджмънт.

Last Project

Year:
Дискусионен форум "Управленските предизвикателства през иновативните образователни модели и практики"
 
Description:
“Междууниверситетски институт по мениджмънт на образованието – Интераула” е юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на дейност в обществена полза в съответствие с чл. 37-50 от Закона за юридически лица с нестопанска цел.

Пълното наименование на Сдружението е “Междууниверситетски институт мениджмънт на образованието – Интераула” (изписва се и на английски език – Interuniversity Institute on Educational Management – Interаula.

Седалището и адреса на управление на Сдружението е град София, Район “Красно село”, ж.к. Борово, бл. 24А, вх. В, ап. 54

Сдружението се създава без срок.

Financial Info

Annual turnover for the last year :
до 5 000

History

ДИСКУСИОНЕН ФОРУМ НА ТЕМА:



УПРАВЛЕНСКИ ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВА ПРЕД ИНОВАТИВНИТЕ УЧИЛИЩА И МРЕЖИ В БЪЛГАРИЯ



ДАТА: 14 декември 2017 г.

МЯСТО: зала 1, Ректорат, бул. Цар Освободител 15

Регистрация : 9:00 - 9:30 ч. (кафе - закуска)

НАЧАЛО: 9:30 ч.



Целта на събитието е да събере заедно екипите на иновативни образователни училища и програми с академичните лидери в сферата на образователния мениджмънт – титуляри в магистърските програми на водещите български университети, бивши и настоящи членове на МИМО-ИнтерАула, автори на водещи програми и изследвания в направление „Теория и управление на образованието”. Надяваме се общите дискусии да ни помогнат както да споделим професионални визии, постижения и предизвикателства, така и да ни позволят да създадем по-близки контакти и евентуално съвместни инициативи.

След форума е планирано издаването на тематичен брой на сп. Педагогика, посветен на актуалните управленски политики и приоритети в българското образованието, в който можете да се включите с оригинални статии.

ПРОГРАМА



9:00 – 17:30 „Сподели книга” – импровизирана библиотека, която ще работи по време на форума и в която всеки участник/автор може да предостави своя публикация за ползване, или да се запознае с такава на други участници.



09:30 – 09:45 ч. Встъпителни думи, представяне на участниците

09:45 – 10:45 ч. ПЪРВИ ПАНЕЛ: Управленски предизвикателства пред прогресивното образование и училище.

Модератор: доц. д-р Йонка Първанова (СУ)

Панелисти: Мариана Банчева (Институт за прогресивно образование), Десислава Стоева (Casa dei Bambini общност за иновативно и Монтесори образование).

10:45 – 11:00 ч. Кафе-пауза

11:00 – 12:00 ч. ВТОРИ ПАНЕЛ: Как се създават лидери и алтернативи в класната стая?

Модератор: проф. д-р Силвия Николаева (СУ)

Панелисти: проф. Галин Цоков (ПУ), доц. Радка Василева („Образователен театър”), Нели Колева („Заедно в час”)



12:00 – 13:00ч. ТРЕТИ ПАНЕЛ: Управленски приоритети и предизвикателства

пред иновативните училища: опитът на частното образование в България.

Модератор: гл. ас. д-р Александър Ранев (СУ)

Панелисти:Мария Каменова (БАЧУ), Валя Денчева (ЧУ „Веда”), Тони Календерова, ЧУ “Дрита”,

13:00 – 13:30 ч. МИМО-ИнтерАула: Представяне на стратегически цели и приоритети; приемане на заявления за нови членове; номиниране на координатори на университетски екипи/офиси.

Докладват: Петър Балкански, Силвия Николаева



13:30 – 14:30 ч. ОБЕДНА ПОЧИВКА



14:30 – 15:30 ч. ЧЕТВЪРТИ ПАНЕЛ: Уроците на българския модел за изграждане на приобщаваща училищна среда (управленски аспекти).

Модератор: доц. д-р Ваня Божилова (СУ)

Панелисти: Ива Бонева, Стефка Чинчева, Лилия Аракчиева (Център за приобщаващо образование),



15:30 – 16:30 ч. ПЕТИ ПАНЕЛ: Полицентричното инспектиране в образованието. За ползите и предизвикателствата пред един иновативен управленски проект у нас.

Модератор: доц. д-р Росица Симеонова (СУ)

Панелисти: Ваня Кастрева (РУО-София), Йонка Първанова (СУ), Сдружение " Мрежа за иновации в образованието"

16:30 – 17:30 ч. Заключителни дискусии и закриване на форума

17:30 – 18:30 ч. Свободно време, неформални срещи и контакти



Какво е МИМО-ИнтерАула?



Междууниверситетският институт за мениджмънт на образованието „ИнтерАула” (http://interaula.org/) е сдружение в обществена полза, създадено през 2009 г. То е продължител на Проект „ИнтерАула”, финансиран от Холандското правителство с цел да съдейства за пилотното въвеждане на магистърски програми по образователен мениджмънт в България в пет наши университета – Софийски, Великотърновски, Пловдивски, Шуменски и Югозападен. В основата бе ноу-хау програма на Амстердамския институт по управление на образованието. Проектът завърши успешно през 2009 г., след което лидерският екип инициира създаването на Сдружението „МИМО-ИнтерАула” с цел да продължи активната подкрепа на образованието по лидерство за ръководителите на училища и др. образователни организации у нас. На 9 юни 2017 г. бе избрано ново ръководство на Сдружението, а досегашният му председател и основател, проф. Петър Балкански, бе избран за пожизнен почетен Председател. Настоящият дискусионен форум ще бъде първото по-значимо публично събитие за обновяващата се организация.



Какво е ЦИИНО?





Центърът за интердисциплинарни изследвания и иновации в неформалното образование (http://www.ciino.eu/) бе създаден през 2012 г. , за да съдейства за по-нататъшното развитие и утвърждаване на неформалното образование като сфера на активни политики и практики в глобален, регионален, национален и институционален контекст. Центърът, който е със статут на учебно-научна лаборатория към катедра „Социална работа” на Факултета по педагогика (СУ) интегрира изследователски, обучителни, методически, производствени, информационни и консултативни дейности и услуги чрез осъществяване на иновативни изследвания и практики, и предоставяне на експертна помощ при създаването на продукти, среди, ресурси, организации и мрежи за нуждите на неформалното образование.

Data Privacy Policy

The data in the organization's profile is provided and updated by the organization. It is processed in accordance with the Data Privacy Policy of the NGO Portal. If you are an individual and have objections to the processing of your data, contact the organization or the NGO Portal at admin@ngobg.info or 02 981 5323. You can obtain up-to-date and official information about the organization through the Commercial Register and Register of Non-Profit Legal Entities.

Data from the Central Registry (Jan 2016).

Show CR Data
Да съдейства за утвърждването на професионализма в управлението на образованието и образователните институции, на международните стандарти в изучаването и практикуването на образователния мениджмънт; да съдейства за развитието на междууниверситетското сътрудничество в областта на изследването и преподаването на училищния мениджмънт и подготовката на пофесионални мениджъри, специалисти по управление на образованието и социалните дейности; да разработва и изпълнява проекти, програми и дейности за развитие на познанието за управление в сферата на образованието и за разширяване на академичното сътрудничество в областта на образователния мениджмънт и администрация, и квалификация на управленския персонал; да популяризира сред обществеността и специалистите необходимостта от професионален мениджмънт в сферата на образованието, като средство за усъвършенстването му; да съдейства за утвърждаване на академичната мобилност между университетите в страната и чужбина при подготовката на професионални мениджъри в сферата на образованието и социалнитеnдейности; да работи за получаване на национална и международна акредитация на учебни програми по смисъла на Закона за висшето образование.