Български   3690 NGOs




NGO Profile

CSDCS

Association
Unactive
Statistics & Additional Information
 

Activity

Field of activity
Ethnic issues
International and European issues, policies and research
Environment
 
Mission
НПО «Клуб Устойчиво развитие на гражданското общество» /Клуб УРГО/ е създадена през 1997 г. като организация, обединяваща усилията на университетски преподаватели, експерти и студенти за въвеждане принципите на устойчивото развитие във всички сфери на обществото – екологична, социална и икономическа. Сдружението е регистрирано в София, но има клон в Каварна с членове от Добрички и Варненски регион. Сдружението има отлично обучен проектен екип, ръководен от доц. Лучия Илиева – международен сертифициран бизнес-консултант, в който влиза счетоводител, ИТ-експерт, мониторинг-експерт, трима експерти по проекти (двама в София и един във Варна), преводачи от английски и немски и одитор.
 
Organization Targets
Устойчиви политики в социален, икономически и екологичен аспект.

Last Project

Year:
EPOMM PLUS
 
Description:
Създаване на национална мрежа за градска мобилност

Financial Info

Annual turnover for the last year :
100 000 - 200 000

History

Организацията изпълнява в момента три Европейски проекта с екологична насоченост и работи съвместно с множество партньори от страни-членки на ЕС. Проектът BALKWASTE e свързан с управлението на отпадъците, а другите два проекта BENEFIT и EPOMM PLUS – с градската мобилност и спестяването на енергия.

BENEFIT www.eu-benefit.eu

EPOMM PLUS – www.epomm.eu

BALKWASTE – www.balkwaste.eu





2008 г.



Клуб УРГО е сред първите 47 организации-бенефициенти по ОПАК и получи Грамота от мин. Н.Василев за успешно участие в първата открита процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ от ЕСФ.

Проектът, който ще бъде изпълняван, се нарича „ПАРТНЬОРСКА МРЕЖА ЗА ЕВРО-ДИАЛОГ И СЪТРУДНИЧЕСТВО” и получи финансиране в размер на 197697 лв. Той цели повишаване капацитета на СГО и местната администрация за изграждане на ефективни партньорства и успешно усвояване на Еврофондовете в Северо-западна България чрез:

• Предоставяне на качествено обучение, актуална информация и методология за работа по съвместни проекти

• Подобряване на диалога на гражданското общество с администрацията и промоция на държавната политика за евроинтеграция

• Изграждане на партньорска мрежа в Северо-западен планов регион като платформа за сътрудничество, обучение и консултации в областта на Структурните фондове





2006-2007 г.



PHARE – 2004 Civil Society Development Program BG2004/016-711.01.01 - 062 „Повишаване на капацитета на българските организации за участие в присъединителния процес към Европейския съюз чрез обучение и изграждане на мрежи”. В безвъзмездното обучение участват тридесет представители на неправителствени организации, местната власт и малкия и среден бизнес от София и София област. Подобен проект, който обучава съвместно представители на бизнеса, местната власт и НПО с цел съвместна работа по проекти за усвояване на средства от европейските структурни фондове, се реализира за първи път в България.



2004-2005 г.



«ТРАНСГРАНИЧНО СЪТРУДНИЧЕСТВО БЪЛГАРИЯ-РУМЪНИЯ В ОБЛАСТТА НА ОКОЛНАТА СРЕДА В ДУНАВСКО-ЧЕРНОМОРСКИЯ БАСЕЙН» , финансиран от Фондация «Институт Отворено общество» по договор 273/18.11.2004. Целта на проекта е да се извърши задълбочен анализ на резултатите от досегашните съвместни дейности на български и румънски НПО в областта на околната среда в Дунавско-Черноморския трансграничен басейн и да се изгради устойчива стратегия за бъдещи такива. За да се получи достоверна картина на проблематиката, свързана с постиженията и рисковете на вече осъществени трансгранични проекти, анализът на събраната информация бе извършен съобразно 5 основни критерия за оценка: целесъобразност, ефективност, ефикасност, въздействие и устойчивост. Проектният екип обобщи резултатите от двете страни и изготви подробен SWOT-анализ. Чрез него са идентифицирани нишите и проблемите, които биха могли да бъдат адресирани и решени чрез съвместни действия на третия сектор. Стратегията за съвместни трансгранични действия в областта на околната среда е окончателно формулирана и приета на финална конференция. Тя е използвана при планирането на бъдещи трансгранични инициативи, финансирани по програма ФАР. Стратегията е публикувана в интернет и разпратена на заинтересованите организации.



2004-2005



РНАRЕ BG 0104.03-013 – „Капацитет за изграждане на мрежа от рехабилитационно-консултативни центрове за хора с увреждания (РКЦХУ) в България чрез обучение на обучители”. Дейностите целяха подпомагане социалната и икономическа интеграция на инвалидите в България чрез обучение на обучители и изграждане на мрежа от регионални консултантско-информационни центрове на територията на цялата страна.

Целеви региони: София, Видин, Лом, Варна, Бургас, Шумен, Смолян

Резултати: Обучени 20 души с увреждания за обучители по 3-степенна програма с модули «Предприемачество и малък бизнес», «Управление на проекти» и «Предоставяне на консултантски услуги»; Изградена мрежа от седем РКИЦ в целевите региони; публикувани бизнес-наръчници и дипляни; разработен интернет сайт.



2003-2004



BG/KNIP04/04 – «ОБРАЗОВАТЕЛНА ИНИЦИАТИВА ЗА ОПАЗВАНЕТО НА БИОРАЗНООБРАЗИЕТО В ЯМБОЛСКИ РЕГИОН”, финансиран от Посолство на Кралство Нидерландия – Програма МАТРА КНИП 2004.

Проектът цели обучение на активисти от третия сектор: НПО, читалища, младежки домове и др., на училищни кадри и на експерти от местната администрация по екология за запознаване с природните богатства и биоразнообразието в региона с цел тяхното опазване. В резултат на проекта е съставен и отпечатан луксозен справочник-брошура за редките растителни и животински видове в региона на два езика – български и английски. Той е разпространен сред различни организации в Ямболска област (общини, училища, НПО, читалища, туристически и др.) с образователна и рекламна цел.



2003-2005



„Ролята на НПО в променяща се Европа” – Клуб УРГО е партньор на НПО ЕКОСЕНС-Румъния. Проектът е финансиран от програма „Изток-Изток” на И-т „Отворено общество”. Целта на проекта е да се подобри капацитета на третия сектор в Балканския регион, за да се адаптира той към промените, които се извършват на Европейски равнище и в частност, вследствие на присъединителния процес. Проектът включва следните дейности: анализи, обучение, обмяна на опит.



2002



„Младежта в подкрепа на общностите” - Проектът е финансиран от програма „Изток-Изток” на И-т „Отворено общество”. Целта е да се обучат младежите как да участват по-пълноценно в демократичния процес и обществения диалог. Партньри са румънски и молдовски НПО.



2001



«Ролята на ортодоксалните манастири за развитие на алтернативен туризъм» - финансиран от фондация «Св.Йоан» съвместно с НБУ. Образователен проект с целева група студенти по туризъм.



1997-1999



«Ролята на общините в Полша и България за развитие на туризма», финансиран от програма „Изток-Изток” на И-т „Отворено общество”. Образователен проект за обмяна на опит между академични кадри и студенти от двете страни.

Data Privacy Policy

The data in the organization's profile is provided and updated by the organization. It is processed in accordance with the Data Privacy Policy of the NGO Portal. If you are an individual and have objections to the processing of your data, contact the organization or the NGO Portal at admin@ngobg.info or 02 981 5323. You can obtain up-to-date and official information about the organization through the Commercial Register and Register of Non-Profit Legal Entities.