English   14419 НПО

ФАР търси да наеме кейс мениджър по случаите на лица без гражданство с арабски език

Дата на публикуване:
21 юни 2024 г.
Валидна до:
03 юли 2024 г.
Име:
Фондация за достъп до права
Пощенски код:
1582
Адрес:
бул. "Проф. Цветан Лазаров" 130
Телефони:
, +359 88 287 3238
Ел. поща:
office@farbg.eu

Фондация за достъп до права – ФАР търси да присъедини към екипа си служител за работа по случаите на лицата без гражданство с арабски език.

Изисквания към кандидатите:

  • Отлично владеене писмено и говоримо на арабски език.
  • Отлично владеене на български или английски.
  • Опит в устен и писмен превод от/на арабски.
  • Отлични комуникационни умения и умения за достигане и ангажиране на бежанските и мигрантските общности и лицата без гражданство, говорещи арабски.
  • Добро познаване на работната среда, бежанските общности и съответните институции и неправителствени организации в България;
  • Умение за идентифициране и разбиране на нуждите на лицата без гражданство;
  • Уважение към човешките права, професионалните граници и етика;
  • Добри умения за работа с интернет, социални медии и офисен софтуер като Microsoft Office пакет, Google forms, Microsoft Teams, Zoom и т.н.
  • Опит в областта на миграцията, бежанците и лицата без гражданство в България.
  • Създаване и използване на възможности за ангажиране на мигрантските и бежанските общности в България, особено на лицата, говорещи арабски език, и информирането им относно дейността на ФАР по предоставяне на правна помощ, възможността за намиране на работа чрез платформата за трудова заетост на ФАР, както и на доставчици на услуги чрез картата на услугите в сайта Refugeelight.bg.
  • Идентифициране и насочване на лица без гражданство за правна помощ, особено арабоговорящи лица, и съдействие за двустранната комуникация с тях;
  • Подаване на документи в институциите;
  • Провеждане на посещения на място, както и на информационни сесии.
  • Подпомагане на служителите на ФАР в комуникацията с бенефициенти на арабски език.
  • Редовно отчитане на дейността.
  • Възможност за работа в екип с отдадени и опитни професионалисти в сферата на правата на човека, бежанското и имиграционното право;
  • Работа във водеща правозащитна неправителствена организация, която има богат опит в защитата на човешките права, правата на бежанците и чужденците;
  • Възможност чрез работата да се допринася за подобряване правата на човека и живота на конкретни уязвими лица;
  • Работа в приятелска среда, в екип с висока етика, емпатия и култура на взаимопомощ;
  • Възможности за придобиване на нови знания и професионално развитие;
  • Гъвкаво работно време;
  • Справедливо финансово възнаграждение.
Отговорности:

Какво предлагаме:

  • Условия на работа – на трудов договор с ангажираност, чийто обем съответства на половин работен ден (4 часа) при гъвкаво работно време.

  • Възнаграждение – 916 лева бруто

  • Място на извършване на дейността: град София и онлайн.

Начало на дейността: 9 юли 2024 г.

Краен срок
за кандидатстване: 3 юли 2024 г.

Моля изпратете кратко мотивационно писмо (до 700 думи), автобиография и контактите на 2 души, с които можем да се свържем за препоръка, на имейл office@farbg.eu със заглавие „Кандидатура – кейс мениджър – арабски“

Ще пишем по имейл на най-добрите кандидати, за да довършим процеса по избор.