English   14427 НПО

Кариера в НПО

Фасилитатор „Ранно детско учене и развитие“

Дата на публикуване:
16 юли 2024 г.
Валидна до:
31 август 2024 г.
Име:
Фондация за децата в риск по света
Пощенски код:
1000
Адрес:
ул. Георг Вашингтон 12
Телефони:
, 0887 201 493
Ел. поща:
office@wwo.bg
Фондация за децата в риск по света (ФДРС) работи с малък екип и разчита на разнообразни умения и нагласа за развитие и учене. За своя нов проект

Активно учене за успешно бъдеще/ Модели за активно учене в образованието и грижата за малки деца – промяна на парадигмата, осъществяван с подкрепата на Фондация Тръст за социална алтернатива (ТСА) в периода 01.07.2024 г. – 31.12.2028 г., организацията търси Фасилитатор „Ранно детско учене и развитие“. Фасилитаторът „Ранно детско учене и развитие“ ще има ключова роля в изпълнението на проекта, постигането на неговите основни цели и подпомагане на всички процеси, свързани с неговото успешно изпълнение, отчитане, мониторинг и оценка. От него се очаква да се запознае подробно с модела на работа на ФДРС, да спомага за качественото прилагане на авторската програма Елементът Игра®, да обогатява и адаптира нейното съдържание и да участва активно в процеса на изпълнение на проекта и подкрепа на детските градини и екипите, включени в него.

Отговорности и задължения на позицията:

Фасилитаторът е отговорен за директната подкрепа на лидерите на образователните институции и учителите на детски групи, включени в проекта.

Той/ тя ще насърчава и допълнителното професионално развитие на включените специалисти извън проекта в зависимост от необходимостта и готовността им. Фасилитаторът ще работи по 1 ден седмично във всяка от детските градини/ училища с предучилищни групи и 1 ден ще използва за подготовка, отчетност и пътуване при необходимост.

Оперативни:
  • Извършва месечни консултативни срещи за идентифициране на работните задачи и планиране на работата с лидера на институцията;
  • Седмични срещи за планиране на дейности, анализ и саморефлексия с учителя/те на всяка образователна група по отношение работата му по отделните елементи на активното учене;
  • Интервизия на екипите – веднъж месечно с екипа от специалисти във всяка образователна институция с цел взаимното учене и подкрепа;
  • Срещи с родителите на децата на всяка от образователните групи - веднъж на два месеца за информиране и планиране на съвместни действия;
  • Организиране на лидерски срещи – за директорите на образователните институции веднъж на 3 месеца с цел взаимен обмен на опит и извеждане на предложение за промяна на практиките и политики;
  • Подпомага адаптирането на елементи от програмата Елементът Игра® спрямо нуждите на местните общности, в които се прилага;
  • Допринася с идеи за приложението на програмата Елементът Игра® вкъщи;
  • Оказва мотивиращо въздействие върху прилагащите специалисти;
  • Поддържа активна комуникация с всички страни, ангажирани с проекта.
Административни:
  • Подпомага планирането и провеждането на събития;
  • Идентифицира обучения и други възможности за професионалното развитие на специалистите игра;
  • Провежда проучвания, представляващи интерес за ФДРС;
  • Допринася за разработването и усъвършенстването на методи и системи за оценка на въздействие;
  • Представя ФДРС на срещи, форуми и публични презентации;
  • Изгражда и поддържа партньорства и отношения с други организации;
  • Изготвя справки и доклади за дейността си, в т.ч. комуникационни материали;
  • Поддържа актуални базите данни на ФДРС в областите: обучение и развитие, партньорства, пространства за ранно детско учене, вътрешни политики и процедури и др.;
  • Придържа се към и изпълнява вътрешноорганизационните политики и процедури на ФДРС;
  • Следи за добри национални и международни практики в сферата “Ранно детско учене и развитие” и НПО сектора, и ги интегрира в работата на ФДРС;
  • Изпълнява други подходящи задачи.
Изисквания към кандидатите включват:
  • Задължителна образователна степен бакалавър в областите педагогика, социална работа, психология, както и минимум 2 години опит в областта на ранното детско развитие и учене.
  • Владеене на писмен и говорим английски език поне на ниво B2;
  • Отличен умения за планиране и анализиране;
  • Умения за работа в динамична и мултикултурна среда и екип;
  • Отлични комуникативни умения, в т.ч. модериране на срещи и дискусии;
  • Способност за приемане на конструктивна обратна връзка;
  • Безупречна работна култура и етика с високо ниво на професионална почтеност и конфиденциалност;
  • Силни организационни умения и стратегическо мислене;
  • Инициативност и способност за самоуправление и самоконтрол;
  • Внимание към детайлите, отдаденост на качеството, точността и задълбочеността;
  • Отзивчивост и нагласа за постоянно учене и развитие;
  • Любопитство, интерес и ангажираност към приоритетните области на ФДРС;
  • Компютърна грамотност - Microsoft Office 365.
Предимство ще имат кандидатите, които:
  • Имат опит във формалната система за предучилищно образование;
  • Познават ромската култура и нагласи на семействата за ранно образование на децата;
  • Имат опит в работа с деца и семейства от уязвими общности в неправителствения сектор;
  • Имат опит в обучението на възрастни.
Условия на работа:
  • Конкурентно възнаграждение на трудов договор на 8 часа;
  • Работно място в офис и възможност за пътуване и среща с партньори;
  • Разнообразни и интересни работни задачи;
  • Доброжелателна и развиваща работна среда;
  • Възможност за гъвкавост при изпълнение на работните задачи.
Ако проявявате интерес към позицията, моля изпратете професионално CV и мотивационно писмо до 31.08.2024 г. на адрес office@wwo.bg След първоначалния подбор по документи, одобрените кандидати ще бъдат поканени на интервю до 15.09.2024 г.

Всички изпратени документи ще бъдат разглеждани при пълна поверителност. Ще се свържем само с допуснатите до интервю кандидати.