English   14435 НПО

Кариера в НПО

Преподавател по точни науки

Дата на публикуване:
20 август 2024 г.
Валидна до:
20 септември 2024 г.
Име:
Фондация за образователна трансформация
Пощенски код:
1000
Адрес:
ул. Нишава 107
Телефони:
+359-877-207-214, +359-877-207-214
Ел. поща:
snezhina.varbanova@transform.bg

Ако искате да развивате математиката като част от международна програма, имате възможност да станете част от екипа на Прогресивна гимназия 1 в ролята на учител по математика и физика в 8 и 9 клас на почасова ангажираност от следващата 2024/2025 учебна година.

Нашата организация има за кауза да подпомогне промяната, която искаме да видим в България. С екипите си от учители, педагогически лидери и методици работим по реализирането на най-новите образователни тенденции и практики като създаваме образователен модел, който следва естественото развитие на детето, запазва неговата уникалност и целенасочено ръководи процеса на активно учене и изследване на света.

В прогресивно училище развиваме модел на обучение, базиран на International Baccalaureate и утвърдени педагогически практики. Вярваме в потенциала и свободата на личността и подкрепяме всеки ученик и развитието на всеки учител, както индивидуално, така и в екип.

Отговорности на учителя по математика:
  • Задава ясни и последователни цели, свързани с учебното съдържание по математика и физика, осигурявайки процеса за постигането им.
  • Планира образователния процес и прогнозира очакваните резултати от всеки етап в прогреса, като спазва училищната учебна програма.
  • Подбира подходящите методи, средства и образователен инструментариум, който диференцира, интегрира и интерпретира по подходящ начин за реализиране на образователната дейност.
  • Създава, развива и се грижи за културата в класната стая и взаимоотношенията между учениците, като включва и родителите от класа.
  • Участва в екипни срещи за планиране и рефлексия на интердисциплинарната програма;
  • Следи за напредъка и разбирането на учениците във всеки урок, модул и цялостна програма и връща навременна обратна връзка за напредъка и поведението им.
  • Участва в проверката и оценяването прогреса на учениците, администриране на образователния процес и обратната връзка към учениците и родителите.
  • Води записи, събира и архивира материали, свързани с преподаването и ученето в база данни – Toddle, НЕИСПУО.
  • Участва в програми за професионално развитие и грижа за себе си.
Очаквани професионални компетентности:
  • Висше образование в специалност “Математика”, "Физика" или икономическа/инженерна специалност. Педагогическа квалификация е предимство;
  • Минимум две години преподавателски опит в прогимназиален/гимназиален етап. Предимство е опит в международна програма и преподаване предмета на английски език;
  • Английски език - писмено и говоримо, ниво С1;
  • Компютърна и медийна грамотност.
  • Позитивизъм, откритост и любознателност;
  • Умения за управление на групова динамика;
  • Рефлективност, проактивност и екипно сътрудничество;
  • Готовност за учене и самоусъвършенстване.
На нашите учители ние предлагаме:
  • Стимулираща среда за изява и възможност да сте част от развитието на нов образователен модел в България;
  • Конкурентно заплащане и удължен платен годишен отпуск;
  • Ваучери за храна;
  • Карта Multisport на преференциална цена;
  • Номинална такса при записване на свое дете в прогресивно училище;
  • Въвеждащи обучения за нови учители;
  • Система за професионално развитие с диференцирана менторска и коучинг програма;
  • Обучения по международно призната програма с високи стандарти за средно образование (International Baccalaureate);
  • Квалификационна програма с кредити, водена от експерти-методици по стандартизиран компетеностен модел на прогресивни училища;
  • Достъп до богата библиотека за специализирана образователна литература;
  • Участие в професионални групи за обмен на опит на екосистемно и международно ниво;
Ако искате работата Ви да е интересна, предизвикателна и да носи повече смисъл за Вас и другите, изпратете Вашата професионална автобиография и мотивационно писмо.

Ще се свържем с кандидатите, чийто профил е съответен на изискванията за заемане на ролята.

Предоставените от Вас лични данни ще бъдат разглеждани строго конфиденциално по смисъла на ЗЗЛД и Регламент (ЕС) 2016/679.

Предварително благодарим за интереса и участието!