English   14435 НПО

Кариера в НПО

Стани мениджър на проект в Климатека

Дата на публикуване:
22 август 2024 г.
Валидна до:
27 септември 2024 г.
Име:
Осъзнато Утре
Град/Село:
Sofia
Пощенски код:
1303
Адрес:
Ул. Кирил и Методий 146, ет. 5
Телефони:
+359889243346
Ел. поща:
plamena.marinova@climateka.bg
Търсим динамичен и отговорен координатор, който да ръководи научнопопулярната платформа Климатека. Кандидатът координира създаването и разпространението на съдържание за климатичните промени. Ще развива и поддържа активни връзки с научната и медийната общност, ще участва в разработването на визия и стратегия за развитие и ще допринася с иновативни идеи за подобряване на комуникационната среда по въпросите за климата в България. Ако имате страст към темата за климатичните промени и опит в сферата на комуникациите и журналистиката, това е възможността за вас!

За Климатека

Климатека е научнопопулярна платформа, посветена на климатичните промени, с фокус върху България. Партнираме си с общност от учени и експерти, които създават авторски статии. Работим тясно и с медии и журналисти, към които предоставяме съдържание и събеседници по теми, свързани с климата. Мисията ни е да информираме българското общество за причините, предизвикателствата и решенията, свързани с климатичните промени, като покриваме широк спектър от теми, като икономика, енергетика, земеделие, здраве и др. Основана през 2020 г., Климатека е част от мрежа от организации със сходна дейност в Централна и Източна Европа.

Мениджърът на проекта ще отговаря за цялостната координация на платформата, включително  и разпространението на качествено и интересно съдържание и ще развива и поддържа активни връзки с научната и медийната общност. Кандидатът ще може да развива лидерските, аналитичните и комуникационните си умения, като допринася с идеи и знания за подобряване на комуникационната среда по въпросите за климатичните промени в България.

Позиция: Мениджър на проект, Климатека

Основни отговорности:
  • Развитие на медийна и журналистическа мрежа: Ежедневна и проактивна комуникация с нови и съществуващи медийни партньори за популяризиране на съдържанието на Климатека.
  • Развитие на научна и експертна общност: Активна комуникация с научни институти и университети за намиране на нови учени и теми и координация със съществуващи автори в Климатека.
  • Редакционна дейност: Избор на автори и теми, колаборация с авторите, критична обратна връзка, насоки за развитие и редакция на текстовете.
  • Комуникация и координация с партньори: Работа с български и международни партньори, включително организации от ЦИЕ, Европейската климатична фондация и Коалиция за климата България.
  • Идентифициране и реализиране на възможности за развитие: Предлагане на ефективни и практични решения за подобряване на процесите и качеството на дейностите.
Изисквания:
  • Отлични умения за управление на проекти, планиране и координация.
  • Завършено висше образование, за предпочитане в областта на комуникации, журналистика или еквивалентен професионален опит от поне 3 години.
  • Критично и аналитично мислене.
  • Инициативност, самостоятелност, отговорност и умения за работа в екип.
  • Отлични комуникационни умения, включително писане и редакция на съдържание.
  • Владеене на английски език.
  • Опит или интерес в областта на климатичните промени е предимство.
Какво предлагаме:
  • Работно време: Пълен работен ден с възможност за гъвкаво работно време.
  • Работно място: Възможност за работа от вкъщи, като е препоръчително кандидатът да е базиран в София.
  • Заплатата е по договаряне, в зависимост от опита и експертизата на кандидата;
  • Работа с кауза: В организация, чиито водещи ценности са обективност, достъпност и колаборативност.
Как да кандидатствате:

Ако сте заинтересовани и отговаряте на критериите, изпратете автобиография и мотивационно писмо, описващи опита и интерес ви към позицията, както и примери за предишна работа. Очакваме с нетърпение да научим повече за вас и как можете да допринесете за развитието на Климатека!

Само избраните кандидати ще бъдат поканени на интервю.

Срок за кандидатстване:  27 септември, 2024 г.

За контакти: Пламена Маринова