English   14437 НПО

Кариера в НПО

Координатор доброволци

Дата на публикуване:
15 октомври 2024 г.
Валидна до:
15 ноември 2024 г.
Име:
Каритас София
Пощенски код:
1309
Адрес:
ж.к. "Илинден", бл. 55, вх. В, ап. 47
Телефони:
, 028696335
Ел. поща:
info@caritas-sofia.org

Каритас София е сдружение, основано през 1993. Предоставя хумaнитарна помощ, дългосрочна грижа и подкрепа на нуждаещите се. Понастоящем работим с различни уязвими групи, включително стари хора, наркозависими, бездомни, хора с увреждания, бежанци и търсещи закрила, деца в риск. Работим в София, Пловдив, Бургас, Малко Търново, Куклен, Покрован, Баня, Веселиново и Харманли. Част от мисията ни е да възпитаваме в правене на добро, затова създаваме условия за включване на доброволци.

Всяка година повече от 150 души доброволно подпомагат различни проекти на Каритас София. Имаме отличия за добри практики в областта на доброволческата дейност. Две от нашите доброволчески програми бяха Доброволческа инициатива на годината: "Проект Бежанци" - доброволци организират дейности за търсещите убежище, живеещи в бежанските центрове в София; Менторската програма - български доброволци помагат на бежанци в усвояването на български език и ориентацията в новата социална среда. В София имаме младежко доброволческо движение, Young Caritas, което искаме да развиваме.

Координаторът доброволци оценява нуждата от доброволци в нашите социални центрове, организира набирането и подбора на доброволци, въвеждането им в работата и осигурява подкрепа на доброволците и служителите. Поддържа центърът Young Caritas и подкрепя младите доброволци.

Задачи:
  • Познава нуждите от доброволци на всички социални центрове на Каритас София;
  • Съдейства за набирането и подбора на доброволците;
  • Набира дългосрочни чуждестранни доброволци и ги подкрепя по време на техния в страната;
  • Помага при въвеждането на доброволците в работата;
  • Помага на служителите, които работят директно с доброволци;
  • Фасилитира доброволците от Young Caritas в изграждането на капацитет и провеждането на доброволчески акции;
  • Грижи се за центъра на Young Caritas.
  • Осигурява възможност на доброволците да дават формално и неформално обратна връзка и оценка на участието си;
  • Актуализира политики и процедури за работа с доброволци;
  • Управлява и поддържа база данни за доброволци;
  • Изготвя описателни и финансови отчети и статистики, и да допринася с обратната връзка при разработването на проекти и фондонабирането в тази сфера.
Изисквания:
  • Социално ориентация и споделяне на ценностите на Каритас София;
  • Образование в хуманитарна област или друг подходящ опит;
  • Опит в управлението на хора или координацията на доброволците;
  • Опит в планирането и отчитането на дейности и финансово отчитане;
  • Добро владеене на български и английски език;
  • Комуникативност и социални умения;
  • Добри компютърни умения и опит в използването на социални медии;
  • Възможности за работа през уикенда и вечер, при необходимост.
Ние предлагаме:
  • Договор за пълен работен ден;
  • Опит с една от водещите НПО, работещи в социалния сектор;
  • Работа в динамичен и творчески екип;
  • Първоначални и продължаващи възможности за обучение;
  • Сътрудничество и възможност за споделяне на идеи в разнообразните проекти на Каритас София.

Каритас София признава правото на закрила на деца и възрастни в уязвимо положение, независимо от техните пол, раса, култура, физическо или ментално състояние. Каритас София се ангажира със създаването и поддържането на среда, която насърчава основните ценности и предотвратява злоупотреби и експлоатация на хора. От доброволците и служителите на Каритас София се очаква да отстояват достойнството на всеки, с когото имат контакт, като гарантират, че тяхното лично и професионално поведение е на най-високо ниво. Те трябва да служат почтено и да насърчават правилните взаимоотношения, като същевременно изпълняват своите отговорности. Служителите и доброволците в Каритас София подписват и спазват Политиката за закрила и Кодекса на поведение на Каритас София.

Ако желаете да се присъедините към екипа на Каритас София и да допринесете за нашата мисия, изпратете своето CV и мотивационно писмо до: tsvetomir.doumanov@caritas-sofia.org

Само одобрените по документи кандидати ще получат обратна връзка.