English   14429 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Спортният талант Диана Петкова е 6-а в Европа с нов рекорд за девойки на шампионата по плуване

Диана Петкова изравни рекорда на Нина Рангелова на 50 метра свободен стил, като записа време 25.77 секунди по време на финала на дисциплината на Европейското по плуване за юноши и девойки в Нетаня, Израел. Така 17-годишната пловдивчанка се класира на 6-о място, а резултатът е ново върхово постижение за девойки-старша възраст. В последния ден на шампионата Диана остана на 2 стотни от рекорда си на 50 м бътерфлай с 28.83 сек. Така Европейското първенство за нея завърши и с още един рекорд за старша възраст на 100 метра бътерфлай от 1:02.97 мин. и 32-о място, , както и с 57.15 сек и 20-о място на 100 метра свободен стил.

Другият ни представител в Израел – Петър Божилов, ни зарадва с рекорд за юноши-старша възраст на 800 метра свободен стил в неделя с време 8:16.33 мин, което му отреди и 14-о място. Преди това Пепи записа 22-о място на 1500 м св. стил с 16:07.94 мин. и 33-ти резултат на 400 м св. стил – 4:01.87 мин.

По същото време на столичния басейн „Диана“ се проведе държавния личен отборен шампионат за мъже и жени по плуване. Спортният талант на публиката - Тодор Тодоров, осъществи няколко поправки на личното си постижение на 100 метра св. стил. Във финал „В“ той направи 53.91 сек, което му осигури 10-о място. По-късно, в правата щафета Тошко постигна 53.72 сек. На 200 м св. стил той се класира 5-ти с 1:57.86 сек., а на 50 м бътерфлай е 16-ти с 28.80 сек.

На шампионата в София Иван Алмаджиев спечели бронзов медал на 50 метра бътерфлай с лично време от 25.05 сек. Той подобри времената си на 50 м св. стил – 24.15 сек и и 6-ти резултат и на 50 м гръб с 27.78 сек. (6-ти в подреждането). Иван и Тодор ще участват на Младежкия европейски олимпийски форум в Дьор, Унгария от 22.07 до 30.07.2017 г.

Успехите на плувците продължи Антонио Иванов, който спечели титлата на 200 метра гладко бягане на Балканиадата по лека атлетика за юноши и девойки в Питещи (Румъния) с 21.66 сек. Предишния ден Тони финишира втори на 100 метра с 10.66 сек. Към призовите класирания на Антонио е и 4-о място с щафета 4х100 м.

С титла на сингъл и сребро на смесени двойки Спортният ни талант в бадминтона Мария Делчева завърши участието си на 6-тия турнир за ранглистата на търговски център „Европа“. Във финалите тя надигра Габриела Колицова с 21-14, 21-14, а на двойки с Александър Пешев загуби от националите Линда Зетчири и Филип Шишов.

Друг талант на „Еврофутбол" и ФРГИ, но в тениса на маса – Калина Христова, се окичи с бронзовото отличие от държавния индивидуален шампионат до 21 г. На полуфиналите 15-годишната варненка отпадна от поставената под №2 в схемата Михаела Димова от Момчилград. На Калина й предстои участие на Европейското първенство от 13 до 24 юли в Португалия.

Атанас Хорозов е с две 4-ти места на 500 м и 1000 м едноместно кану на Държавен отборен шампионат за юноши в Пловдив.