English   14429 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Талантът Димитър Исаев покри норматив за Световно и Европейско

Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Димитър Исаев се завърна в басейна с покрит норматив за Световно и Европейско първенство по скокове във вода. След близо 13-месечна пауза заради контузия 21-годишният столичанин се класира на 9-о място на Открития шампионат на Италия на 3-метров трамплин с 349,50 точки.

Биатлонистите ни закриха сезона с държавно първенство на Белмекен. Спортният ни талант при дамите Даниела Кадева (Банско) спечели един златен и два сребърни медала. Първото място завоюва на 12,5 км., а сребърните отличия са в спринта и на 10 км.

На 10 км. при мъжете Антон Синапов е 3-ти, а на 12,5 км преследване взе сребъро. Друг талант – Димитър Герджиков, е с бронз на 15 км.

Спортният талант в леката атлетика и параолимпиец Християн Стоянов се окичи с бронзов медал от 4-то издание на маратона на Стара Загора. Той финишира за 33,17 мин на 10,55 км., което е с около минута по-добро постижение от резултата му от миналата година. Преди него финишираха Йоло Николов и Иво Балабанов.